See oli 2008. aastal, kui selle teadvushariduse projekti avatarkooli esimene treenitud avatar, kooli praegune liider ja treener, keda nimetame oma kooli alal Ingliterapeut Marya, sai maavälisest sagedusest avatud silmil ilma eelneva isikliku taotluse ja ettevalmistuseta ilmutuse, et tuleb luua omanäoline inglikool, millest on kirjutatud siin, tema kanaldajaks treenimise materjalis lk. 11-12:
Mediumkiri: "Läkitus nr.1Eelhääletus usalduse kasvule"


Selle kooli algruumideks said blogilised inglitega koos treenimise klassiruumid:
Blogiklass "Maapealsete inglite maailmas"
Blogiklass "Kristallilapsed" 

Paljud muud maavälise emaenergiaga koos loodud koolikarkassi ruumid ja alguses loodud materjalid on tänaseks kadunud, sest maailm ei ole senini seda tegevust aktsepteerinud ja avalikult toetanud.

Kui kooli loomisest sai projekt "ILMAPUUINEST1", siis anti maavälisest kanalist juhitult reaalsete materjalide kaudu kokku panna ka kooli edustrateegia dokument. Selles on kirjas ka planeedi ülestõusu idee ja saavutuse võimalused. Need saavad teostuda vaid sel juhul,  kui inimesed teadvuses kasvavad ja julgevad maavälisest Emaenergia  kanalist antud juhiseid ja teavitusi siiralt ja kartuseta usalduslikuks pidada ning end selles Maa tulevikuks ette valmistada: 
"ÜLESTÕUSUPROTSESSI EDUSTRATEEGIA,TAKTIKA JA TULEVIKUVISIOON"

"MAAINGLITE SÜDAMEKUTSE"
See oli projekti ILMAPUUINEST 1 kõige esimene sõnum Maa ajaloost ja Maa tulevikust. Kooli praegune liider Ingliterapeut Marya pidi inglite juhatusel sõnumi esialgu Power Point esitluseks looma. Loodu ootas mitu aastat, kuni sai tänu hingeravikooli õppurist abilisele YouTube vormi teisendatud. Nüüd on see meie märgiliseks videosõnumiks.